Zamašen odtok je lahko neprijetnost ki vodi v odmaševanje kuhinjskega odtoka
Zelo pogosta neprijetnost, s katero se srečujemo je zamašen odtok v kuhinji, kjer bo potrebno izvesti odmaševanje kuhinjskega odtoka. Zamašen kuhinjski odtok nam lahko povzroči neprijetnosti, kot so močan smrad. To pa nam lahko zelo pokvari vzdušje v našem domu in je lahko tudi škodljivo za zdravje, saj so nastali hlapi lahko do neke mere strupeni.
Zamašen odtok pa ni zelo kompliciran problem. Zato obstaja veliko različnih postopkov za odmaševanje kuhinjskega odtoka. Eden izmed najbolj preprostih načinov za to je uporaba vroče oziroma vrele vode. Vrelo vodo zgolj nalijemo v kuhinjski odtok. Ta bo topila razne maščobe, ki so se lahko nabrale na stenah cevi odtoka in so tako posledično odtok zamašile.
Naslednja zelo učinkovita taktika za odmaševanje kuhinjskega odtoka je uporaba kisa in sode bikarbone. Začnemo s tem, da v odtok posujemo sodo bikarbono. Nato počakamo nekaj minut in čez to nalijemo kis. Ta kombinacija bo razgradila maščobe in druge neprimerne snovi ki se nabirajo v ceveh odtoka. Za konec pa vse skupaj splahnemo z vročo vodo.
V kolikor pa je odtok že preveč zamašen, bo potrebno ročno odmaševanje kuhinjskega odtoka. Za to bomo potrebovali gumijasto črpalko za odmaševanje. Postavimo jo nad odtok, tako da se ustvari vakum, nato pa z hitrimi pritiski gor in dol postopoma odmašimo odtok. To bo ustvarilo ustrezen pritisk, ki bo sprostil odmašitev.
Uporabimo pa lahko tudi številna druga čistila in detergente, ki so prav posebej narejeni za primere, kot je odmaševanje kuhinjskega odtoka. Ta čistila vsebujejo ustrezne snovi, ki bodo topile neprimerne snovi, ki se nabirajo na stenah odtoka kuhinje.
Paziti pa je potrebno, da med čiščenjem ne poškodujemo sten odtočnih cevi. Zato je dobro, da v kolikor je odtok že precej zamašen, pokličemo strokovnjake, ki bodo imeli na voljo boljša sredstva. Nekatere zamašitve odtoka pa lahko vodijo že v menjavo cevi, saj so lahko že preveč poškodovane.