Kako deluje hipnoterapija in v čem se razlikuje od ostalih metod zdravljenja?
Verjetno ste vsi že kdaj slišali za hipnozo – posebno metodo, s katero se naš zavestni um popolnoma umiri. Pri mnogih beseda vzbuja strah in dvom, a so ti občutki popolnoma odveč. že od nekdaj je znano, da je hipnoterapija učinkovito terapevtsko orodje.
S hipnoterapijo se naučimo sprostiti in povezati s seboj, se poglobiti vase in ustvariti takšno stanje, ki pozitivno vpliva na nas in naše odločitve. Da opazimo spremembe včasih zadostuje že en obisk pri hipnoterapevtu, včasih pa je potreben intenzivnejši in dolgotrajnejši pristop.
S hipnoterapijo delujemo na človekovo podzavest
Človeška podzavest deluje 24 ur na dan in 7 dni v tednu in na podlagi ustaljenih prepričanj ter vzorcev vpliva na naše obnašanje. Nekatere od teh navad so slabe, druge pa dobre. Bistveno je, da podzavest tega ne loči, ampak na podlagi tega oblikuje naše vedenjske vzorce. Učinkovita hipnoterapija nam pomaga, da dosežemo sproščeno stanje podzavesti in na tako na nadzorovan način spremenimo naše obnašanje.
Beseda hypnos pomeni spanje in sproščeno stanje, v katerem naša zavest počiva in zato lahko s pomočjo hipnoze vstopamo v podzavest. Zato je hipnoterapija tista metoda, s katero se v sproščenem stanju povežemo s podzavestjo in na ta način odkrivamo nezavedne vedenjske vzorce in predvsem vzroke za njihov nastanek. Z njo dejansko odpravljamo vzroke in ne zgolj zdravimo težave.
Značilnosti hipnoterapije kot učinkovitega terapevtskega orodja
Danes velja hipnoterapija za široko uporabno metodo, s katero je mogoče odpraviti številne težave povezane s telesnim in duševnim stanjem posameznika. Z njo vplivamo na našo podzavest, kar pomeni, da lahko dosežemo dolgotrajne učinke zdravljenja.
Kar je najbolj pomembno je, da hipnoterapija nima nobenih škodljivih stranskih učinkov. To pomeni, da v človeško telo ne vnašamo nobenih zdravil ali drugih škodljivih snovi, ampak s hipnozo dosežemo sproščeno stanje, v katerem se naše telo popolnoma umiri in spočije. Ob pomoči hipnoterapije vplivamo na boljšo kakovost življenja, ne di bi se tega sploh zavedali.